Obra nie dała rady zespołowi z Kłodzka

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego w II lidze BC Obra Kościan nie sprostała na własnym parkiecie Zetkamie Doral Nysa Kłodzko. Goście wygrali 93:74.

Gospodarze przystąpili do spotkania poważnie osłabieni, bo w ich szeregach zabrakło Pawła Ciążkowskiego. Jego brak był mocno widoczny. Kościaniacy od początku musieli gonić wynik

Obra z deficytu 10 punktów ,,zeszła” do przerwy do 3 ,,oczek” (42:45). Po przerwie było jeszcze lepiej, bo po trafieniu Stankowskiego notowano remis (52:52). Zetkama znów jednak odjechała, mając przed ostatnimi 10 minutami gry 9 punktów więcej (60:69). Nie wszystko było więc jeszcze stracone.

Rywal pokazał jednak w ostatniej kwarcie moc i nie pozostawił złudzeń gospodarzom. Wygrał pewnie i wysoko (93:74). Obra zakończyła sezon zasadniczy na 4 miejscu i w I rundzie play-off zagra ze Śląskiem II Wrocław.

BC Obra Kościan – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 74:93 (18:25, 24:20, 18:24, 14:24)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 18, Zuber 16, Rybakowski 15, Stankowski 10, Kiszka 6, Uliczka 4, Milczyński 3, Bereszyński 2. (andre/fot.archiwum).