Obra i Rawia znów z wygranymi

Kolejne udane spotkania, bo zwycięskie za koszykarzami naszych dwóch II-ligowych drużyn. BC Obra Kościan zdominowała na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne, a Rawia Rawag w nerwowej końcówce Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 69:68.

Obra kontynuuje swoją zwycięską serię. Już w I kwarcie meczu w Tarnowie Podgórnym pokazała po co przyjechała na ten mecz. Obra zagrała świetnie w obronie, rozbijając rywala 19:5. W II kwarcie było cały czas równo. Kościaniacy zachowali swoją przewagę, prowadząc (37:24).

III kwarta zadecydowała o triumfie Obry, która odjechała na 24 punkty i nic już złego podopiecznym trenera Ratajczaka nie groziło. Wszystko skończyło się triumfem Obry 87:58.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – BC Obra Kościan 58:87 (5:19, 19:18, 18:29, 16:21)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Ciążkowski 21, Kabat 16 (10 zbiórek), Kaczmarek 14, Stankowski 14, Rybakowski 11, Sroczyński 7, Majchrzak 2, Kiszka 2, M.Rau 0, Konieczny 0.

Była to piąta wygrana z rzędu kościańskiego zespołu, który w grupie A zajmuje 6 miejsce z bilansem 7-5.

Więcej problemów z odniesieniem zwycięstwa miała Rawia Rawag, która podejmowała zespół z Kątów Wrocławskich. Rawiczanie przez III kwarty mieli wszystko pod kontrolą. Prowadzili różnicą 13 punktów. Polkąty Maximus zabrały się w ostatnich 10 minutach za odrabianie strat i ta sztuka im się nawet powiodła, bo w 37 minucie po trafieniu zza łuku dobrze znanego w Rawiczu Supruna zrobiło się (65:66). Na szczęście dwa punkty Kuty zapewniły Rawiczanom dwa duże punkty. Rywal jeszcze odpowiedział, ale o punkt lepsza okazała się drużyna z Rawicza (69:68).

Rawia Rawag Rawicz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 69:68 (21:20, 24:15, 14:11, 10:22)

Punkty dla Rawii zdobywali: Paszek 18 (11 zb), Krówczyński 16 (4×3), Kołakowski 10, Kuta 8 (1×3), Maciołek 7, Samuła 4, Jankowiak 3 (1×3), Staśkowiak 2, Rodak 1, Ilnicki 0.

Rawia, występująca w grupie D II ligi zajmuje 9 miejsce, mając w dorobku 5 zwycięstw i 8 porażek. (andre/fot.archiwum).