Odblokowana Stainer Polonia rozbija LKS Gołuchów

Po triumfie przed tygodniem nad liderem IV ligi piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno poszli za ciosem, pokonując w Gołuchowie – LKS aż 3:0. Niestety z takim bagażem bramek powróciła z Ostrowa Wielkopolskiego – Obra 1912 Kościan.

Mecz przed tygodniem okazał się takim na przełamanie. Leszczynianie poszli za ciosem i na trudnym terenie w Gołuchowie wygrali 3:0. Bramki strzelali ci najbardziej doświadczeni. Wynik otwarł przed przerwą Łukasz Glapiak.

Po przerwie o swoich strzeleckich umiejętnościach przypomniał sobie Artur Krawczyk, strzelając dwie bramki. Stainer Polonia wygrała 3:0 i wygląda na to, że kryzys został zażegany.

• Mieliśmy jeszcze trzy ,,setki” w tym meczu. Cieszymy się z tego przełamania. Poszliśmy za ciosem. Już tydzień temu mówiłem, że teraz powinno być już tylko lepiej. Nie mieliśmy trochę szczęścia we wcześniejszych spotkaniach, bo często graliśmy dobrze, ale ze skutecznością byliśmy na bakier – powiedział Jędrzej Kędziora, trener Stainer Polonii 1912 Leszno.

LKS Gołuchów – Stainer Polonia 1912 Leszno 0:3 (0:1)

Bramki: Glapiak (31), Krawczyk (65,70)

Liczyliśmy, że punkty uda się też zdobyć Obrze 1912 Kościan. Niestety zespół poległ 3:0 z rozpędzającą się drużyną Centry Ostrów Wielkopolski. Wielka szkoda. Szansa na rehabilitację już za tydzień.

Centra Ostrów Wielkopolski – Obra 1912 Kościan 3:0 (1:0)

Bramki: Michalski (28,53), Strączkowski (83-karny)

Trzeci nasz zespół – Krobianka Krobia swoje spotkanie rozegra w niedzielę. O 16.00 zagra w Międzychodzie z Wartą. (andre/fot.archiwum).