Oddają władzę… na jeden dzień

Starostowie Grzegorz Kordiak (z lewej) i Kazimierz Bogucki. Fot. Starostwo Powiatowe w Górze
Starostowie Grzegorz Kordiak (z lewej) i Kazimierz Bogucki. Fot. Starostwo Powiatowe w Górze

Starosta górowski Kazimierz Bogucki ma wyjątkową propozycję dla uczniów szkół średnich z powiatu. To konkurs, w którym główną nagrodą jest dzień spędzony w fotelu szefa powiatu. Zwycięzca spotka się z zarządem powiatu górowskiego, weźmie udział w naradzie z naczelnikami wydziałów Starostwa Powiatowego w Górze i odwiedzi wybraną jednostkę organizacyjną powiatu. Co więcej, będzie mógł zaprosić do urzędu kolegów z klasy.

Aby zapewnić sobie jednodniowe rządy w powiecie, uczniowie muszą tylko przygotować pracę (o objętości od 1500 do 2000 znaków z uwzględnieniem spacji), w której opiszą pozytywne aspekty życia w powiecie górowskim, ale jednocześnie wskażą, co można zmienić na lepsze.

Praca musi zostać opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły, nazwiskiem nauczyciela-opiekuna i telefonem kontaktowym. Prace konkursowe można przesyłać e-mailem na adres oswiata@powiatgora.pl do 15.11.2019 roku lub składać w sekretariacie starostwa. Nadesłane zgłoszenia będzie oceniać komisja konkursowa w składzie Kazimierz Bogucki, Grzegorz Kordiak i Mirosław Żłobiński.

– Tym konkursem chcemy pokazać młodzieży, że zmieniamy nasz urząd. Od początku, gdy objęliśmy tu władzę, działamy z myślą, że to my jesteśmy dla ludzi, a nie oni dla nas – wyjaśnia wicestarosta górowski Grzegorz Kordiak. – Liczymy, że młodzież podzieli się z nami swoimi pomysłami i dzięki temu będziemy mogli wyjść jeszcze bardziej naprzeciw potrzebom interesantów. Wchodzimy z założenia, że takie spotkanie będzie korzyścią dla każdej ze stron.

Warto też dodać, że organizatorzy zapewniają, iż zwycięzca oprócz jednodniowych rządów w starostwie otrzyma także atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Anna Machowska