Odległe miejsce FOGO Unii w parach

Żużlowcy FOGO Unii Leszno nie liczyli się na torze w Ostrowie Wielkopolskim w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. W ostatnim biegu, wygranym z gospodarzami zapewnili sobie 6 miejsce.

Byki źle weszły w tę imprezę i praktycznie już po pierwszych dwóch wyścigach przegranych 1:5 stracili szanse na dobre miejsce.

Leszczynianie musieli się bić na koniec z II-ligową Ostrovią o to, by nie znaleźć się na końcu stawki. Nasza para wygrała ten bieg i dało to 6 miejsce w imprezie.

Po tytuł mistrzowski sięgnął duet z Wrocławia, który wygrał pięć biegów podwójnie, a raz przegrał 1:5 z Falubazem, który ustąpił nowemu mistrzowi par o punkt.

W biegu dodatkowym o 3 miejsce Tobiasz Musielak z Włókniarza Częstochowa pokonał Artura Mroczkę z Unii Tarnów, dając brąz ekipie spod Jasnej Góry.

Wyniki finału MPPK – Ostrów Wielkopolski

1. Betard Sparta Wrocław 26: Maciej Janowski 11 (2*,2*,1,2*,2*,2*), Maksym Drabik 15 (3,3,0,3,3,3), Damian Dróżdż (ns)
  2. Falubaz Zielona Góra 25: Patryk Dudek 8 (3,-,2*,-,3,-), Piotr Protasiewicz 10 (0,2*,3,3,1,1), Grzegorz Zengota 7 (3,1,3)
  3. forBET Włókniarz Częstochowa 18+3: Adrian Miedziński 8 (1,1,3,2,0,1), Tobiasz Musielak 10+3 (0,2,2*,1*,2,3)
  4. Grupa Azoty Unia Tarnów 18+2: Jakub Jamróg 8 (0,3,0,1,2*,2),
    Artur Mroczka 10+2 (3,2*,2,d,3,0), Patryk Rolnicki (ns)
  5. Cash Broker Stal Gorzów 16: Krzysztof Kasprzak 7 (1*,w,3,w,2,1), Szymon Woźniak 9 (2,3,1,3,d,0)
  6. FOGO Unia Leszno 12: Piotr Pawlicki 9 (1,0,2,3,0,3), Bartosz Smektała 1 (0,1,0,-,-,-), Dominik Kubera 2 (0,1,1)
  7. MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 10: Zbigniew Suchecki 4 (1*,0,-,2,1,-),
    Patryk Dolny 3 (2,-,1,-,0,0), Kamil Brzozowski 3 (1,0,t,2). (andre/fot.archiwum).