Odwiedź wieżę. Będziesz bliżej gwiazd

Przy okazji niedawnego całkowitego zaćmienie księżyca do kościańskiej wieży ciśnień zajrzało w sumie ponad sto osób Fot. Urząd Miasta Kościan

Nie ruszając się z miejsca można odbywać dalekie, a nawet bardzo dalekie podróże. Jak? Wystarczy spojrzeć w teleskop i powędrować do gwiazd czy innych planet. Z pomysłu warto skorzystać tym bardziej, że w naszym regionie, a konkretnie w centrum Kościana, znajduje się otwarte dla wszystkich obserwatorium astronomiczne.

Z nami nie umknie wam żadne ciekawe zjawisko – śmieje się Mateusz Maliczak, astronom i opiekun kościańskiego obserwatorium.

Dodaje, że przy okazji całkowitego zaćmienia Księżyca, które niedawno mogliśmy podziwiać, do miejscowego obserwatorium zajrzało ponad sto osób. To dużo, choć bywa, że na plenerowe obserwacje nieba, przychodzi jeszcze więcej gości.

Obserwatorium astronomiczne istnieje w naszym mieście od ponad czterech lat i mogę śmiało stwierdzić, że przyjęło się i zyskało grono wiernych fanów. Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszy się przy okazji nagłośnionych medialnie wydarzeń – zaznacza M. Maliczak.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 32 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: mach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*