Ofensywny mecz dla BC Obry

Koszykarze BC Obry Kościan bogatsi o dwa duże punkty. Nasza drużyna pokonała na wyjeździe najsłabszy zespół II ligi – PGE Turów Zgorzelec 111:99.

Nie była to koszykówka najwyższych lotów, bo oba zespoły postawiły na atak, zapominając o obronie. Obra była pewna swego, więc mogła sobie pozwolić na taką grę.

Turów nie wygrał jeszcze żadnego spotkania i to się nie zmieniło,  choć mocno w ataku wcale nie odstawał.

Turów rozpoczął nawet od prowadzenia 5:0. Do remisu 5:5 szybko doprowadził Zuber, a potem już prowadziła Obra, która po 10 minutach prowadziła bezdyskusyjnie i wysoko (12:32).

To trochę rozluźniło naszą drużynę, bo w II kwarcie Turów odrobił połowę strat. Jednak tylko na chwilę, bo po 20 minutach notowaliśmy (42:58).

W III kwarcie gospodarze zbliżyli się nawet na 7 punktów (64:71) po trójce Lewińskiego. Obra zakończyła kwartę serią 10:0, przez co po 30 minutach przewaga znów wzrosła (64:81).

Obie drużyny w IV kwarcie zagrały znów mocno ofensywnie. Obra w 35 minucie po trafieniu Kaczmarka osiągnęła 100 punktów, a wszystko skończyło się wynikiem 99:111.

PGE Turów Zgorzelec – BC Obra Kościan 99:111 (12:32, 30:26, 22:23, 35:30)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Rybakowski 22, Zuber 21, Stankowski 19, Kaczmarek 16, Ciążkowski 11, Milczyński 7, Uliczka 6, Pawlak 4, Kiszka 3, Matuszczak 2, Bereszyński 0.

Najwięcej dla PGE Turowa: Zabłocki 29, Rejman 27, Fudziak 24. (andre/fot.archiwum).