Oferują darmową rehabilitację w domu

Fot. arch

To dobra i ważna wiadomość przede wszystkim dla osób samotnych i tych, które z powodu niesprawności lub przebytej operacji same nie dotrą do przychodni. Od stycznia tego roku pacjenci niemal ze wszystkich powiatów Wielkopolski mogą korzystać z darmowej rehabilitacji w domu. NFZ podpisał niedawno pięcioletnie umowy z podmiotami, które będą takie usługi świadczyć.

Jest to na terenie naszego województwa praktycznie nowa usługa refundowana przez NFZ, ponieważ do tej pory realizowały ją tylko dwie firmy w samym Poznaniu – mówi Magdalena Rozumek z wielkopolskiego oddziału NFZ.

W tym roku firm w całej Wielkopolsce jest aż 44. Dwie z nich znajdują się w Lesznie, a po jednej w powiecie kościańskim, gostyńskim i rawickim.
NFZ w ramach rehabilitacji w domu finansuje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym. Wykonywanych może być aż pięć zabiegów dziennie. W uzasadnionych przypadkach – jeśli tak zdecyduje lekarz kierujący – czas ten może zostać przedłużony, jeśli tylko wyrazi na to zgodę dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ.

Skierowanie na rehabilitację może być wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalistę: rehabilitacji, fizjoterapii, reumatologii, neurologii, chirurgii i pokrewnych. Jest ważne 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie musi zostać zarejestrowane, bez względu na to, kiedy rozpocznie się sama rehabilitacja – wyjaśnia M. Rozumek. Anna Machowska

Cały artykuł dostępny jest w 1 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*