Oficjalnie przywitali nowego proboszcza

Ks. Józef Majchrzak nowym proboszczem w bazylice mniejszej pw. Św. Mikołaja. Fot. Natalia Kurpisz

W bazylice mniejszej pw. Św. Mikołaja w niedzielę o godz. 11.30 odbyło się uroczyste powitanie nowego proboszcza, którym został ks. Józef Majchrzak. Ma on 62 lata i pochodzi z Pniew.

Dotychczas sprawował posługę proboszcza w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w podpoznańskim Luboniu. Z tą parafią był związany przez dwadzieścia dwa lata. Wcześniej tj. zaraz po święceniach kapłańskich w 1985 roku na pierwszą parafię został skierowany do Rydzyny.

Majchrzak za Majchrzaka Przypomnijmy, że zastąpił on dotychczasowego proboszcza ks. Jana Majchrzaka, który z końcem czerwca przeszedł na emeryturę. Wiadomość tą parafianie usłyszeli już w styczniu. Wtedy to podczas mszy świętej odczytano dekret, czyli decyzję personalną metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego. Został on wydany 14 grudnia 2018 roku. Zawierał informacje dot. prośby prałata Majchrzaka, którą wystosował w listopadzie na temat przeniesienie w stan spoczynku od lipca 2019. Swą decyzję uzasadniał stanem zdrowia.

Posługę proboszcza pełnił w Farze do końca czerwca. Z leszczyńską parafią związany był od 22 lat. Warto zaznaczyć, że to właśnie w czasie jego posługi kolegiatę podniesiono w 2013 roku do rangi bazyliki mniejszej.

Uroczyste powitanie Podczas niedzielnej mszy podczas której nastąpiło oficjalne przywitania Józefa Majchrzaka przez parafian oraz duchownych nie można było nie zauważyć wzruszenia, które towarzyszyło mu przez całej liturgii. Kwiaty odebrał od delegacji, a wicedziekan dekanatu leszczyńskiego – ksiądz Władysław Marzęcki złożył na jego ręce klucze do parafii.

– Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwę za mnie i moją posługę – mówił wzruszony podczas niedzielnej mszy świętej nowy proboszcz.

Nowe funkcje

Ponadto został on także nowym dziekanem leszczyńskim, kanonikiem oraz prepozytem kolegiaty św. Mikołaja.

Natalia Kurpisz