OSP Strzelce Wielkie świętowała 50-lecie działalności

Uroczystość poprzedził przemarsz gości i druhów z OSP Strzelce Wielkie do kościoła na mszę św. w intencji strażaków. Fot. piaski.wlkp.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelcach Wielkich świętowała 50-lecie działalności. Uroczystość poprzedził przemarsz gości i druhów z remizy OSP do kościoła na mszę św. w intencji obecnych strażaków oraz tych, którzy odeszli na wieczną służbę.

Podczas uroczystości na boisku sportowym przypomniano historię powstania OSP w Strzelcach Wielkich. W jej szeregi wstąpiło wtedy 19 ochotników. Od początku do dziś ta OSP jest jednostką miejscowego działania typu „M”. Jej głównym zdaniem jest prowadzenia działań szkoleniowo-doradczych, interwencyjnych oraz kulturalno-oświatowych na terenie miejscowości.

Odznaczeni za aktywność Przez lata funkcjonowania OSP ochotnicy brali aktywny udział w organizacji spotkań kulturalnych, sportowych , integracyjnych dla dzieci i rodzin. Zajmowali też wysokie miejsca zarówno w grupie seniorów, jak i młodzieżowych drużyn pożarniczych na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych.

Z okazji 50-lecia powstania OSP szefostwo jednostki oraz zarząd gminny ZOSP RP uhonorowali druhów okolicznościowymi grawertami. Druhowie współzałożyciele i za wysługę 50, 40, 30, 25, 10 oraz 5 lat otrzymali resortowe odznaczenia, a złote i srebrne odznaki otrzymali członkowie MDP. Pamiątkowe medale 50-lecia za owocną współpracę uhonorowano również przedstawicieli organizacji współpracujących z OSP.

Atrakcyjne pokazy Podczas imprezy strażacy z OSP Smogorzewo zaprezentowali działanie dawnej sikawki konnej. Natomiast Stowarzyszenie Ochoczo Szczerze Pomagamy z Pudliszek przeprowadziło pokaz wydobycia poszkodowanego w wypadku samochodowym zakleszczonego w aucie oraz udzielenie pierwszej pomocy.

Natalia Kurpisz