Ostatni mecz sezonu w Trzynastce

Po raz przedostatni na parkiety w tym długo trwającym sezonie na parkiet wybiegną szczypiorniści Real Astromal Leszno. To będzie pożegnanie przed własną publicznością. O 18.00 w sobotę nasz zespół podejmie Orlen Wisłę II Płock.

Leszczynianie grali w tych rozgrywkach bardzo nierówno. Potrafili przegrywać z teoretycznie słabszymi, czego kolejnym dowodem była ostatnia porażka z SMS ZPRP w Gdańsku, a z drugiej strony wygrywali z tuzami ligi: dwa razy z Nielbą, która prawdopodobnie zagra w ekstralidze (jeśli spełni wymogi licencyjne), Sokołem Kościerzyna, Stalą Gorzów.

Dzisiaj w Trzynastce zagra jeden ze słabszych zespołów rozgrywek, choć wydawało się, że rezerwy Orlenu to ekipa na środek tabeli. Płocczanie tymczasem do końca muszą walczyć o ligowy byt i podopiecznych trenera Macieja Wieruckiego czekać będzie trudna przeprawa. W I rundzie ekipa z Leszna wygrała z tym przeciwnikiem, w jego hali pewnie i wysoko 29:21. Przestrzegamy jednak, mając w pamięci inne mecze z zespołami z dołu tabeli, że nikt gospodarzom punktów za darmo nie odda.

Real Astromal może w tym sezonie jeszcze powalczyć jedynie o 6 miejsce. W tej chwili jest siódmy i traci 3 punkty do Grunwaldu Poznań. To powinien być cel zespołu na koniec rozgrywek. Dodajmy, że za tydzień na koniec ligi zespół z Wielkopolski uda się do odległego Koszalina, który też walczy jeszcze o uniknięcie spadku. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*