Otwarte w kwietniu centrum rehabilitacji nie może świadczyć usług

Fot. arch

W kwietniu w centrum rehabilitacji przy rawickim szpitalu zakończono prace budowlane i kompletowanie wyposażenia. Nowoczesne miejsce, w któreympacjenci będą mogli korzystać z wielu form pomocy. Od tego momentu praktycznie gotowa placówka stoi nieczynna. Czeka na możliwość świadczenia refundowanych usług. Nie wiadomo, czy w najbliższym czasie taka szansa się pojawi.

Rawickie centrum to jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w regionie. Na jej potrzeby przebudowano pomieszczenia w budynku, w którym kiedyś znajdowała się sala gimnastyczna. Placówka będzie miała w swojej ofercie całą gamę zabiegów, pomocnych w leczeniu różnych schorzeń zarówno wśród osób starszych oraz schorowanych, jak i dzieci. Stąd w ofercie kinezyterapia, masaże, elektro-, światło- i ciepłolecznictwo, hydroterapia czy krioterapia. Rehabilitacją mają zostać objęci również pacjenci działającego przy szpitalu zakładu leczniczo-opiekuńczego.

Centrum na pewno zostanie otwarte dla pacjentów, ale nie jesteśmy w tej chwili w stanie powiedzieć kiedy – mówi Ilona Kubiak, rzeczniczka prasowa Szpitala Powiatowego w Rawiczu. – Trwają nieustanne starania zarządu spółki, aby uruchomić centrum, jednakże rzeczywistość podlega tak gwałtownym zmianom, że plany i ustalenia szybko stają się nieaktualne. Przygotowujemy między innymi ofertę dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakresie świadczeń rehabilitacyjnych.

Placówka oczekuje na ogłoszenie konkursu na rehabilitację przez NFZ i możliwość przystąpienia do niego. Ale na razie nie wiadomo, kiedy tak się stanie. Anna Maćkowiak

Cały artykuł w 34. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*