Oznakowano prawie 3700 rowerów

Akcje znakowania rowerów prowadzone są w Lesznie. i powiecie od kilku lat. Fot. Anna Maćkowiak

Komenda Miejska Policji w Lesznie cały czas zaprasza mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów. W ramach akcji „Leszczyński rower – bezpieczny rower” do tej pory w mieście i powiecie oznakowano blisko 3700 jednośladów.

Akcje prowadzone są cyklicznie. W ostatnich tygodniach policjanci kolejny raz znakowali rowery w Lesznie oraz wszystkich gminach powiatu leszczyńskiego. Mieszkańcy mogą bezpłatnie wziąć udział w akcji, prowadzonej na terenie działania KMP od 2015 r. Ci, którzy nie zdążyli oznakować rowerów w kwietniu, wkrótce będą mogli skorzystać z kolejnego znakowania.

– Policjanci znakują rowery, nie uszkadzając lakieru. Rejestrują go w policyjnej bazie danych, przypisując mu indywidualny numer. Na ramę naklejana jest nalepka potwierdzająca umieszczenie roweru w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów. Właściciel takiego jednośladu otrzymuje jednocześnie potwierdzenie przystąpienia do programu – plastikową kartę formatu dowodu osobistego – informuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

W programie mogą uczestniczyć pełnoletni mieszkańcy Leszna i powiatu. Można oznakować rower osoby niepełnoletniej, ale następuje to w obecności rodzica lub prawnego opiekuna. Wówczas jednoślad zostaje zarejestrowany na osobę pełnoletnią, a dziecko wskazywane jest jako jego użytkownik.

– Od początku akcji, a więc od jesieni 2015 roku zanotowaliśmy sześć kradzieży rowerów oznakowanych. Dwa z nich udało się odzyskać – dodaje Monika Żymełka.

Partnerami akcji „Leszczyński rower – bezpieczny rower” są Urząd Miasta Leszna i Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*