Pacjent wypadł z okna szpitala

80-letni pacjent wypadł z okna na szóstym piętrze leszczyńskiego szpitala. Nie przeżył. Fot. M.Wiśniewski

80-letni mężczyzna wypadł z okna na szóstym piętrze leszczyńskiego szpitala. Doszło do tego w piątek w godzinach popołudniowych. To pacjent jednego z oddziałów. W momencie, gdy doszło do tragedii, był w sali sam. Okoliczności sprawy bada prokuratura i policja.

Do dramatycznych wydarzeń na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie doszło w piątek po południu. Około godziny 15.00 jeden z pacjentów oddziału urologicznego szpitala wypadł z okna.

Spadł na beton

Okno, z którego spadł mężczyzna znajduje się na szóstym piętrze. Wychodzi na obsadzony zielenią dziedziniec szpitalny przy rzadko odwiedzanej części lecznicy. Mężczyzna spadł w miejscu, gdzie znajdują się betonowe murki oporowe i schody. Personel rzcił się z pomocą, ale obrażenia okazały się śmiertelne. Ciało zostało przykryte i na miejce wezwano prokuratora oraz policję.

– Pacjent przebywał u nas na oddziale już od pewnego czasu. To 80-letni mężczyzna. Przeszedł w naszym szpitalu zabieg. Był sam na sali i nie było w tym momencie innego pacjenta. Nie zdradzał wcześniej żadnych objawów, które zaniepokoiłyby personel i skłoniły do konsultacji psychiatrycznych. To straszna tragedia – mówi nam Tomasz Karmiński, dyrektor szpitala.

Dramaty w szpitalu

To nie pierwsza tego typu tragedia, do której doszło na terenie leszczyńskiego szpitala. Przed kilku laty w podobnych okolicznościach zginęła kobieta, która także odebrała sobie życie skacząc z okna niemal w tym samym miejscu. W połowie lipca do podobnego dramatu doszło też w gostyńskim szpitalu. W jeden z toalet powiesił się 54-letni pacjent.

Michał Wiśniewski