Pani burmistrz w ślubnej sukni

Pracownice śmigielskiego urzędu, wspólnie z szefową samorządu, zachęcały do wykonywania badań. Fot. Mateusz Mocek

Październik od wielu lat jest uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. W tym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

Z inicjatywy burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak 16 października w sali kinowej Centrum Kultury mieszkańcy gminy Śmigiel mogli wykonać badania USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej. Pracownice Urzędu Miejskiego Śmigla razem z panią burmistrz ubrane w suknie ślubne rozdawały ulotki informujące, jak prawidłowo wykonywać badanie piersi. Ubiór przyciągał uwagę mieszkańców gminy. Tego dnia 70 osób skorzystało z oferowanych badań.

– Nie ma cenniejszej wartości od zdrowia. Badać należy się od najmłodszych lat. Poprzez akcję uświadamialiśmy ludziom, że muszą dbać o siebie. Białe suknie, różowe balony i kokardki przyciągały do nas wielu ludzi. O to chodziło. Na pewno w przyszłym roku także zadamy, aby nie zabrakło dnia poświęconego profilaktyce – deklaruje burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Do udziału w akcji włączyły się także: Salon Sukien Ślubnych Beata Malińska, Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu, fotograf Mateusz Mocek, Family Club i Gabinet Kosmetyczny For You Katarzyna Łabęda.

Redakcja