Panie startują z list Kukiz’15

Julia Kochańska w towarzystwie posła Jerzego Kozłowskiego (z lewej) i europosła Marka Jurka. Fot. Archiwum

Wśród kandydatów startujących w tegorocznych wyborach do europarlamentu z list Kukiz’15 są dwie mieszkanki naszego regionu: Joanna Agnieszka Kosmalska z Gostynia i Julia Kochańska z Przybyszewa (gm. Święciechowa). Obie panie o swoim starcie w wyborach poinformowały na leszczyńskim rynku w towarzystwie m.in. europosła Marka Jurka i posła Jerzego Kozłowskiego, którzy również ubiegają się o mandat y do europarlamentu.

30-letnia Julia Kochańska z wykształcenia jest pedagogiem, terapeutą oraz nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Od kilku lat nie pracuje jednak w zawodzie. Postawiła na prywatną działalność gospodarczą. Ostatnio prowadziła w Lesznie escape room. Z kolei Joanna Agnieszka Kosmalska ma 39 lat i jest ratownikiem medycznym.

Gostynianka startuje z numerem 3, a mieszkanka Przybyszewa znalazła się na liście pod nr 7. Obie panie , startowały już wcześniej – bez powodzenia – w wyborach z list Kukiz’15.

Julia Kochańska zaznacza, że chciałaby zasiąść w Parlamencie Europejskim, aby skończyć z wszelkimi podziałami na Starym Kontynencie. Dzielenia na prawicę i lewicę, na biednych i bogatych, na starą i nową Europę.

– Potrzeba nam równościowego traktowania wszystkich obywateli. Dotyczy to choćby dopłat rolniczych, które powinny być takie same dla wszystkich – mówi kandydatka ruchu Kukiz’15.

Mieszkanka Przybyszewa podkreśla, że bardzo ważna jest dla niej również obrona polskiego złotego. Zaznacza, że przez pół roku studiowała na Słowacji, a było to w latach, gdy kraj ten akurat przyjął euro.

– Byłam świadkiem ubożenia tego kraju. Sami Słowacy wielokrotnie podkreślali, że stało się to zbyt wcześnie. Ich kraj nie był gotowy na euro i przez to zubożał. Uważam, że Polska obecnie też nie jest gotowa na ten krok. Planowanie, że stanie się to za pięć czy siedem lat w mojej opinii też jest zbyt dużym nadużyciem – uważa J. Kochańska.

Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*