Paradiso – spotkali Boga i człowieka

Przygotowano wyjątkowe wielbienie muzyczne z udziałem nie tylko uczestników Paradiso. Fot. Mateusz Buliński

Święta Góra po raz trzeci stała się miejscem wyjątkowego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso.

W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób, w tym młodzież z całej Polski oraz spoza jej granic, m.in. z Danii i Kazachstanu, opiekunowie młodych, siostry zakonne, księża, klerycy i wielu innych.

Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso jako wakacyjna propozycja przyciągnęły młodych, którzy pierwsze dni wakacji chcieli spędzić owocnie, modląc się wspólnie i korzystając z zajęć rozwojowych.

Sześćset uczestników

Ponad sześćset zarejestrowanych uczestników wzięło udział w zaplanowanych przez organizatora aktywnościach. W poszczególnych punktach programu brało udział nawet kilka tysięcy osób, w tym wielu mieszkańców Gostynia.

– Wydarzenie, jako kontynuacja święta stworzonego w czasie Światowych Dni Młodzieży, stało się świętem radości oraz stworzyło przestrzeń rozwoju wspólnoty. Uczestnicy Paradiso wysłuchali wielu świadectw oraz konferencji. Rozmawiali o tożsamości oraz odnajdywaniu swojej drogi w życiu. Przez pięć dni uczestnicy Paradiso modlili się wspólnie podczas porannej jutrzni oraz wieczornej Eucharystii, uwielbiali Boga śpiewem i tańcem, spali na polu namiotowym, spożywali wspólnie posiłki, brali udział w koncertach ewangelizacyjnych rapera Tau oraz zespołu Soudarion, zawierali przyjaźnie i budowali wspólnotę “paradisowiczów” – informuje Paula Rejkiewicz, rzecznik prasowy Paradiso.

Wyjątkowy ołtarz

Szczególnym punktem programu była uroczysta msza święta z procesją na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uczestnicy Paradiso przygotowali z tej okazji wyjątkowy żywy ołtarz. Podczas warsztatów florystycznych, plastycznych i rękodzielniczych młodzież przygotowywała elementy ołtarza, by w czasie procesji stać się również jego częścią, dając tym samym wyjątkowe świadectwo i deklarację chęci pójścia w życie za Chrystusem.

Paradiso zainaugurowała msza święta z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego. Słowo do młodych skierowali: abp Marek Jędraszewski, abp Zbigniew Stankiewicz, bp Edward Dajczak oraz bp Szymon Sułkowski.

Uczestnicy usłyszeli też wyjątkowe świadectwa znanych w sieci blogerów Marcina i Moniki Gomułków, lidera Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic Marcina Zielińskiego i zespołu HOPE4STREET.

Natalia Kurpisz

Fot. Mateusz Buliński