Na plantach z przepięknym placem zabaw dla dzieci mają stanąć toi-toi'e, co nie podoba się niektórym radnym Fot. la

lac zabaw przy parku domu kultury cieszy się dużym zainteresowaniem młodych mieszkańców miasta. Jedynym minusem tej milionowej inwestycji jest brak toalet. Do tej pory, korzystający z placu zabaw musieli załatwiać swoje potrzeby w budynku domu kultury lub w… krzakach.

Temat braku toalety, przy placu zabaw, który jest prawdopodobnie najdroższym w Wielkopolsce, poruszył radny Marek Heinze. Wnosił on o zakup toalety kontenerowej.

– Obecnie firmy oferują rozwiązania tzw. wandaloodporne i łatwe w utrzymaniu czystości. Takie kontenery mogą być także dopasowane do wymogów konserwatorskich i zabytkowego charakteru parku – twierdzi Heinze.

Ceny takich toalet mogą wahać się od 100 do nawet 250 tys. złotych. Wszystko zależy od liczby stanowisk lub użytego do ich wykonania materiału. Nowoczesne egzemplarze wyposażone są w system samoczyszczący oraz materiał odporny na graffiti.

– Informuję, że gmina uzyskała pozwolenie z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków na ustawienie przenośnej toalety – brzmiała odpowiedź burmistrza.

Radość w obozie opozycji trwała jednak krótko. W odpowiedzi do innej interpelacji burmistrz doprecyzował, że chodzi o toalety typu toi-toi. LA

Cały artykuł w 27. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*