Patrol z ZK uratował mężczyznę

Funkcjonariusze ZK Rawicz nie po raz pierwszy postępują w myśl zasady „Zawsze na służbie“ i niosą pomoc poszkodowanym. Fot. Jakub Latusek

Patrol Zespołu Terenowego Systemu Dozoru Elektronicznego w Zakładzie Karnym w Rawiczu, podczas wykonywania czynności służbowych w terenie, zauważył mężczyznę leżącego na poboczu jezdni. Więziennicy zachowali się w sposób odpowiedzialny – nie zostali obojętni i pospieszyli z pomocą.

Pracownicy Zakładu Karnego w Rawiczu natychmiast zatrzymali się, udzielili poszkodowanemu pomocy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i poinformowali służby ratunkowe. Stan mężczyzny wskazywał na atak epilepsji. Profesjonalizm Anny Rado i st. kpr. Marcina Kubiaka pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia.

Podczas 12-godzinnej służby patrole Zespołu Terenowego Systemu Dozoru Elektronicznego przemierzają od 250 do 750 kilometrów. Wykonując czynności materialno-techniczne w terenie, zachowują czujność i na wszystko zwracają baczną uwagę. Dzięki temu już po raz kolejny udało się uratować ludzkie życie.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w październiku ubiegłego roku, kiedy to patrol terenowy Systemu Dozoru Elektrycznego Zakładu Karnego w Rawiczu udzielił pomocy kobiecie leżącej na jezdni. Dwaj funkcjonariusze otrzymali za to odznaczenie „Semper Paratus”.

Niedługo potem samochód służbowy SDE został wyposażony w profesjonalną torbę ratowniczą, na użycie której nie trzeba było długo czekać. To właśnie wyposażenia tej torby użyto podczas ratowania życia mężczyzny przez Annę Rado i st. kpr. Marcina Kubiaka.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*