Patrol zatrzymał włamywaczy

Złodzieje „połakomili się“ na węże ogrodowe, kable i narzędzia budowlane. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Fot. KMP Leszno

Nie zatrzymali się do policyjnej kontroli. W bagażniku auta przewozili przedmioty skradzione chwilę wcześniej na terenie domu w trakcie budowy. Mieszkańcom powiatu górowskiego grozi teraz do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło na ul. Leśnej, gdzie policyjny patrol prewencji dał sygnał do zatrzymania się kierowcy osobowego fiata. Na widok funkcjonariuszy kierowca przyspieszył i uciekał w kierunku Góry. Trafił jednak na zamknięte szlabany kolejowe.

– Auto odjechało w kierunku ulicy Henrykowskiej w Lesznie. Tam policjanci zatrzymali pojazd – relacjonuje asp. sztab. Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

Okazało się, że za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażerem był 18-latek z pow. górowskiego. Podczas policyjnej kontroli auta okazało się, że bagażnik fiata wypełniony jest zwojami przewodów elektrycznych i węży ogrodowych oraz podręcznych narzędzi typu poziomice, młotki, miary.

Jak ustalili policjanci, zawartość bagażnika pochodziła z włamania do pomieszczenia gospodarczego na terenie budowy domu jednorodzinnego w Lesznie. Sprawcy wyważyli drzwi i skradli sprzęt warty około 1.500 zł.

Obaj złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili kierowcy zarzuty nie zatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kradzieży z włamaniem. Odpowie także za kierowanie samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Natomiast pasażer usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*