Paweł K. z Leszna zakatował trzylatka?

Pogrzeb trzylatka odbył się w sobotę we Włocławku. Paweł K. był wówczas już w areszcie. Fot. Wojciech Alabrudziński

Paweł K. z Leszna pseudonim ,,Mamed” podejrzewany o skatowanie trzyletniego dziecka we Włocławku. Konkubent mieszkanki tego miasta bił dziecko, rzucał nim i znęcał się na inne sposoby tygodniami.

Paweł K., partner Agnieszki S., zdaniem śledczych znęcał się nad 3-letnim Nikodemem co najmniej od 21 czerwca 2019.

– Wielokrotnie, z dużą siłą bił 3-letniego Nikodema po całym ciele, w tym po głowie, po brzuchu, bił go drewnianą miarką budowlaną. Rzucał dzieckiem o różne przedmioty, nakazywał stanie z rękami w górze. Wyzywał do słowami wulgarnymi, nie reagował na prośby dziecka o zaprzestanie bicia – mówiła Justyna Plechowska z włocławskiej prokuratury, Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec miał rozległe obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne.

Matnie zrobiła nic?

Matce zarzuca się, że swoim zaniechaniem, nie podejmując żadnych działań w obronie dziecka, ułatwiła Pawłowi K. popełnienie przestępstwa.

Z Agnieszką S. i Pawłem K. mieszkała jeszcze dwójka dzieci. Czy im również działa się krzywda? Na razie prokuratura nie odpowiada na to pytanie. 23-letniemu Pawłowi K. prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 28-letnia Agnieszka S. odpowiadać będzie za pomocnictwo. Obojgu grozi dożywocie.

Nie przyznaje się

Paweł K. na przesłuchaniach nie przyznał się do winy.

-Twierdzi, że nie zamierzał zabić, tylko wychowywał dziecko, dyscyplinował je – mówi Dariusz Bracisiewicz, prezes Sądu Rejonowego we Włocławku. – Do matki 3-latka mężczyzna sprowadził się 7 czerwca br. Nie podobało mu się, że dzieci po sobie nie sprzątają, mówią do dorosłych na „ty”. Stwierdził, że je wychowa. 7-letnia dziewczynka podporządkowała mu się.

Michał Wiśniewski