Pawlicki i Zengota w szerokiej kadrze na DPŚ

23 lipca w Vojens rozegrany zostanie pierwszy półfinał Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Trener Marek Cieślak podał w czwartek szeroki skład na tę wielką imprezę.

W 10-osobowej kadrze na zawody znalazła się między innymi dwójka zawodników Fogo Unii Leszno: Piotr Pawlicki oraz Grzegorz Zengota.

Poza naszymi żużlowcami Cieślak powołał do kadry również: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Piotra Protasiewicza, Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego, Pawła Przedpełskiego, Krzysztofa Kasprzaka oraz Krystiana Pieszczka.

To była wstępna selekcja polskich zawodników. Najpóźniej na dwa tygodnie przed półfinałem trener powoła czwórkę zawodników, którzy pojadą w zawodach. Może też powołać piątego (juniora), który w przypadku kontuzji będzie mógł wskoczyć do składu.

Nadmieńmy, że rywalami ,,biało-czerwonych” w pierwszym półfinale, który rozegrany zostanie w duńskim Vojens będą: Duńczycy, Rosjanie oraz Czesi. Drugi półfinał odbędzie się 26 lipca w Vastervik (Szwecja), a baraż (29.07) i finał (30.07) odbędą się w Manchesterze. W decydującej rozgrywce są już Anglicy, którzy organizują decydujące o tytule zawody. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*