PCPR wśród najlepszej piętnastki

Gala odbyła się w Pałacu Lubomirskich w Warszawie . Fot. PCPR Gostyń

W siedzibie Business Centre Club w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Przyjazny Urząd”, którego organizatorem jest Quality Institute.

Na uroczystość zaproszono reprezentacje 15 urzędów z całej Polski, nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu za wdrażanie rozwiązań usprawniających obsługę klientów i poprawiających jakość pracy administracji publicznej.

Wśród liderów administracji publicznej znalazło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

– „Przyjazny Urząd” jest konkursem jakości, w którym dokonujemy oceny instytucji administracji publicznej i ich jednostek organizacyjnych. Konkurs służy promocji urzędów administracji publicznej, zarówno rządowej, jak i samorządowej, które wyróżniają się wysoką jakością obsługi klienta, profesjonalizmem w działaniu oraz wysokim poziomem kompetencji fachowych zatrudnionych kadr – tłumaczy Kamila Przeniosło, dyrektor konkursu.

Kapituła konkursu już po raz piąty oceniała jednostki szeroko rozumianego sektora publicznego, które przystąpiły do konkursu „Przyjazny Urząd”. Było to ponad sto urzędów miast, starostw powiatowych, urzędów pracy, urzędów skarbowych, izb celnych, urzędów centralnych, urzędów wojewódzkich oraz marszałkowskich.

Zdobycie tego zaszczytnego wyróżnienia, to zasługa znakomitego zespołu specjalistów i urzędników pracujących w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, dla których służba dla osób korzystających ze wsparcia i pomocy naszej instytucji, jest codzienną misją, realizowaną od lat zawsze z profesjonalizmem i pełnym poświęceniem. Jest to szczególnie trudne, gdyż PCPR realizuje zadania w wielu obszarach – komentuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Natalia Kurpisz