Pech nie opuszcza Rawii

To brzmi jak jakiś koszmar. Koszykarze Rawii Rawag Rawicz przegrali trzecie spotkanie w tym roku jednym punktem!

Rawia mecz w Kątach Wrocławskich rozpoczęła źle. Gra się nie kleiła i na tablicy wyników było szybkie 11:2.

Goście szybko się otrząsnęli i jeszcze w I kwarcie wyrównali na 21:21. Po 10 minutach znów jjednak tracili, choć tylko 4 punkty (25:21).

Polkąty nieznacznie powiększyły różnicę do przerwy. Ta wzrosła do 8 ,,oczek” (48:40).

Mało skutecznie oba zespoły zagrały w III kwarcie. Punkty przybywały powoli, a po 30 minutach miejscowi dysponowali 10-punktową zaliczką (60:50).

Rawia jednak nie rezygnowała. Miała gospodarzy na przysłowiowym widelcu, bo w końcówce wyszła na punktowe prowadzenie (75:74). Niestety w ostatniej akcji zespół spod Wrocławia zdobył dwa punkty i wygrał to dramatyczne spotkanie (76:75).

Polkąty Kąty Wrocławskie – Rawia Rawag Rawicz 76:75 (25:21, 23:19, 12:10, 16:25)

Punkty dla Rawii zdobywali: Muskała 22, Rodak 14, Maciołek 14, Styła 10, Zając 7, Kurkowiak 6, Olejniczak 2. (andre/fot.archiwum).