Pechowe skrzyżowanie jest areną wypadków

Mazda, która uderzyła w forda na skrzyżowaniu w Święciechowie została poważnie rozbita. Fot. Michał Wiśniewski
Mazda, która uderzyła w forda na skrzyżowaniu w Święciechowie została poważnie rozbita. Fot. Michał Wiśniewski

Dwa rozbite samochody, jeden lżej uszkodzony i dwie osoby poszkodowane – to bilans popołudniowego piątkowego wypadku, do którego doszło 10 grudnia w Święciechowie. Na skrzyżowaniu Kolbego i Kutrzeby zderzyły się mazda i ford. Jedno z aut wpadło jeszcze na zaparkowanego golfa.

Do zdarzenia doszło przed 16.00 na skrzyżowaniu osiedlowych ulic w Święciechowie.

– Odkąd powstało przedszkole zrobił się tu ruch nie z tej ziemi. W tym tygodniu to już kolejny wypadek, o tam jeszcze stoi rozbita czerwona skoda z poprzedniego wypadku – mówi jedna z mieszkanek wskazując na zniszczoną fabię z poprzedniego wypadku.

W piątek 10 grudnia po południu ford fiesta prowadzony przez mężczyznę jechał prawidłowo główną drogą. Na skrzyżowaniu nie ustąpiła mu pierwszeństwa kierująca mazdą kobieta. Auta zderzyły się dość mocno. Ford uderzony w bok siłą rozpędu wpadł jeszcze na volkswagena golfa zaparkowanego przed jednym z domów .

– W poniedziałek w Trzech Króli w tym samym miejscu uszkodzone zostało w zderzeniu audi. Nie zdążyliśmy go jeszcze naprawić. Został nam jeszcze jeden samochód, ale boimy się już parkować przed domem. Stoi na podwórku – mówią Iwona i Piotr mieszkający obok feralnego skrzyżowania.

Michał Wiśniewski