Pełna pula dla gminy na rewitalizację rynku i dwóch budynków

Według zapewnień gminy remont rawickiego rynku przeprowadzany jest zgodnie z harmonogramem. Fot. Jakub Latusek
Według zapewnień gminy remont rawickiego rynku przeprowadzany jest zgodnie z harmonogramem. Fot. Jakub Latusek

Decyzją zarządu województwa dotacja na rewitalizację rynku oraz budynków przy ul. Buszy i dawnego gimnazjum została zwiększona o kolejne 3,8 mln zł. Łącznie do Rawicza trafi 11,2 milionów złotych.

Dotacja przyznana w maju 2019 roku przez zarząd województwa wielkopolskiego na rewitalizację rynku oraz budynków przy ul. Buszy 5 i Szarych Szeregów 3 wyniosła początkowo 6 mln 865 tys. zł. Następnie gmina otrzymała zwiększenie tej kwoty do 7 mln 393 tys. zł.

W wyniku decyzji zarządu województwa,podjętej uchwałą z 16 stycznia 2020 roku, kwota ta uległa kolejnemu zwiększeniu o 3 mln 828 tys. zł i wyniesie ostatecznie 11 mln 222 tys. zł.

– Nigdy dotąd Rawiczowi nie udało się pozyskać dofinansowania na rewitalizację centrum miasta. Kiedy już to osiągnęliśmy, moja satysfakcja była połowiczna. Uważałem, że trzeba walczyć o pełną stawkę i nie można spocząć na laurach. Nasze działania spowodowały, że dziś mogę z radością powiedzieć – mamy to! Mamy całą wnioskowaną kwotę – mówi burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Całkowita szacowana wartość inwestycji to 20 mln 859 tys. zł. Rawicki rynek jest już w trakcie remontu, a urząd przygotowuje kolejne przetargi na przebudowę budynków. Realizacja zadania ma zostać zakończona w 2021 roku.

Jakub Latusek