Pewne zwycięstwo Rawii Rawag

Koszykarze Rawii Rawag Rawicz przypieczętowali zwycięstwem z Roben Gimbasket Wrocław trzecie miejsce po sezonie zasadniczym w II lidze.

Ekipa trenera Marka Lebiedzińskego wykorzystała swoje doświadczenie i bardzo pewnie ograła młodzież ze stolicy Dolnego Śląska, choć ci zagrali ambitnie i rozpoczęli nawet od prowadzenia (7:0). W 7 minucie Rawia wyrównała (14:14), by wygrać pierwsze 10 minut (21:14).

Potem, już rosła przewaga gospodarzy, którzy prowadzili już nawet (63:40), by ostatecznie pokonać młody zespół zza miedzy 70:54, nie angażując w ogóle siedzących na ławie: Dryjańskiego oraz Urbaniaka.

Rawia Rawag Rawicz – Roben Gimbasket Wrocław 70:54 (21:14, 21:19, 15:7, 13:14)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Lipowczyk 13 (4×3), Maciołek 13, Nowicki 12 (2×3), Staśkowiak 10 (2×3), Samuła 7, Stankiewicz 6 (2×3), Jamroży 3, Popiel 2, Maciejewski 2, Sroka 2. (andre/fot.archiwum).