Pierwsza odsłona walki o złoto

Niedziela przyniesie nam pierwsze finałowe rozdanie w żużlowej PGE Ekstralidze. W Gorzowie – Cash Broker Stal podejmowała będzie obrońcę mistrzowskiego tytułu – FOGO Unię Leszno.

Bez wątpienia spotkają się dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. Obie tez w sposób bezdyskusyjny awansowały do tego finału, wygrywając oba spotkania półfinałowe.

Składy obu drużyn są pod względem mocy zbliżone, choć przewagę na pozycjach juniorskich na pewno posiadają mistrzowie z Leszna.

Już to porównanie pokazuje, że czeka nas niezwykle wyrównany dwumecz. Byki będą chciały powtórzyć wynik z sezonu zasadniczego, gdzie padł remis 45:45. Taki rezultat byłby dużym krokiem w kierunku złota. Wiemy bowiem, że Stal potrafi jeździć na Smoczyku i toczyć wyrównane boje. Remis lub wygrana byłaby idealną sprawą dla podopiecznych Piotra Barona.

Gorzowianie mają fenomenalnie usposobionego Zmarzlika. Wiele mogą oczekiwać po Kasprzaku i Vaculiku. Reszta jest trochę niewiadomą, ale na dobre wyniki stać też Woźniaka i szczególnie na swoim torze Walaska i Karczmarza.

Zawodnicy z Leszna miewają huśtawkę formy w poszczególnych biegach, ale z reguły nie przeszkadza to zespołowi wygrywać. Zespół doskonale się uzupełnia i na to liczymy na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Awizowane składy

FOGO Unia Leszno: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Brady Kurtz, 3. Jarosław Hampel, 4. Janusz Kołodziej, 5. Piotr Pawlicki, 6. Bartosz Smektała, 7. Dominik Kubera

Cash Broker Stal Gorzów: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Grzegorz Walasek, 11. Martin Vaculik
12. Szymon Woźniak, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Hubert Czerniawski, 15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania w Gorzowie zaplanowano na godzinę 19.15. Arbitrem pierwszego finału będzie Artur Kuśmierz. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*