Pierwsza porażka Lwa, który pozostał liderem

Lew Pogorzela stracił miano niepokonanego w piłkarskiej leszczyńskiej klasie okręgowej. Rewelacyjnego lidera powstrzymała Sparta Miejska Górka.

Sparta potwierdziła, że też będzie walczyć o czołowe miejsce w lidze. Co prawda przegrywała po rzucie karnym bezbłędnie wykonanym przez Staszewskiego, ale szybko odpowiedział bramką Pawła Kowalskiego. Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie, kiedy trafił Grzegorz Plawgo. Siedem minut po wznowieniu gry po przerwie wynik na 3:1 ustalił Kacper Zimny.

Bardzo widowiskowy mecz odbył się w Wilkowicach, gdzie Korona zremisowała ,,hokejowym” wynikiem z Gromem Czacz (5:5). To był pojedynek snajperów. Dla gospodarzy trzy bramki zdobył Adrian Cyka, ale jego wynik pobił wśród gości Przemysław Adamczak, zapisując się w protokole czterokrotnie!

Potknięcie lidera z Pogorzeli wykorzystała Wisła Borek, która skromnie 1:0 pokonała w Sarnowie – Sarnowiankę. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Maciej Grzemski. To samo zrobił Grom Wolsztyn, pokonując w derbach ziemi wolsztyńskiej Dąb Kębłowo 5:2.

Wyniki 12 kolejki:

Grom Wolsztyn – Dąb Kębłowo 5:2

Zjednoczeni Pudliszki – Tęcza Osa Osieczna 4:3

Korona Wilkowice – Grom Czacz 5:5

Rydzyniak Rydzyna – Helios Czempiń 0:2

GKS Włoszakowice – Brenewia Wijewo 0:2

Sarnowianka Sarnowa – Wisła Borek Wielkopolski 0:1

Sparta Miejska Górka – Lew Pogorzela 3:1

Sokół Wroniawy – Piast Poniec – przełożony na 10.03.2019

W tabeli prowadzi Lew Pogorzela – 27 punktów przed Wisłą Borek Wielkopolski – 26 oraz Gromem Wolsztyn i Spartą Miejska Górka po 25. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*