Pierwsza wizyta prezydenta RP w Górze

Chętnych do zrobienia zdjęcia z prezydentem był bardzo wielu. Fot. Anna Machowska
Chętnych do zrobienia zdjęcia z prezydentem był bardzo wielu. Fot. Anna Machowska

Andrzej Duda jest pierwszym w historii urzędującym prezydentem, który odwiedził Górę. Przyjechał na zaproszenie starosty górowskiego Kazimierza Boguckiego. Spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami z całego powiatu w hali sportowej Arkadia.

Głowę państwa powitał w Górze zespół Osetnopolanie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sicinach z dyrektorką placówki Anetą Juską oraz mażoretki z uczniowskiego klubu sportowego „Artis” Góra.

– Dziękujemy, że przyjął pan nasze zaproszenie. To olbrzymi zaszczyt i honor gościć po raz pierwszy w naszej małej ojczyźnie głowę państwa polskiego. Cieszę się, że tą wizytą wpisuje się pan w budowanie poczucia wspólnoty wszystkich Polaków – mówił starosta górowski Kazimierz Bogucki.

Prezydent w swoim wystąpieniu mówił o dokonaniach rządu Mateusza Morawieckiego, zwłaszcza programach socjalnych, ale także o tym, że – jego zdaniem – obraz Polski na świecie jest coraz lepszy. Na koniec zachęcał wszystkich do udziału w wyborach parlamentarnych.

– Bez względu na to, jaką opcję popieracie, idźcie na wybory. Namówcie też rodzinę, sąsiadów i znajomych – mówił A. Duda, który gościł w Górze kilka dni przed głosowaniem.

Potem osobiście witał się z mieszkańcami, rozmawiał, a chętnym pozował do wspólnych zdjęć.

Anna Machowska