Pierwsze takie mistrzostwa w Lesznie (GALERIA)

W hali Zespołu Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie odbyły się chyba pierwszy raz w historii Leszna Mistrzostwa Miasta w badmintonie w dwóch kategoriach wiekowych: OPEN oraz +40.

Zawody otwarł Andrzej Stężały wicedyrektor ZST. Organizatorem Mistrzostw był ZST – CKZiU w Lesznie, a zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wf tejże szkoły Mariusz Rakowicz. Sponsorem Mistrzostw była leszczyńska firma ROBINSONS POLSKA Sp.z.o.o.

– Zawody mogły się odbyć dzięki wielkiej pomocy osób, które bawią się badmintonem w Lesznie: Sebastian Przybylak, Maciej Broniecki, Marcin Kliber, Maciej Mikołajczak i Tomasz Jankowski – dziękuję bardzo, także uczniom szkoły za sędziowanie – mówił organizator – Mariusz Rakowicz.
Podziękowania należą się również Eugeniuszowi Kołodziejowi za pomoc techniczną podczas zawodów. Ze względu na małą frekwencję kobiet, gry pojedyncze kobiet i gry mieszane zostały rozegrane łącznie w jednej grupie, jednak klasyfikacja była już z podziałem na kategorie. (andre/fot.andre).

Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie w pigułce:
– 8 godzin gry,
– 88 meczów,
– 36 zawodników – 3 kobiety, 33 mężczyzn,
– zawodnicy z 9 miejscowości: Leszna – 11 osób, Góry, Głogowa, Borku Wielkopolskiego,Poznania, Sławy, Bojanowa,Babimostu,Garzyna.
WYNIKI: (meczów o trzecie miejsce nie rozgrywano)

GRA POJEDYNCZA MĘŻCZYZN – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Grzesiak Adam – Babimost
II miejsce – Palczewski Szymon – Borek Wielkopolski
III miejsce – Szymczak Jacek – Góra
III miejsce – Masłowski Marcin – Sława

GRA PODWÓJNA MĘŻCZYZN – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Woźniaczka Bernard/Palczewski Szymon – Borek Wielkopolski
II miejsce – Grzesiak Adam/Masłowski Marcin – Babimost/Sława
III miejsce – Józwik Dawid/Józwik Marek – Poznań
III miejsce – Szymczak Jacek/Kruszka Mikołaj – Góra

GRA POJEDYNCZA KOBIET – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Dziadulewicz Justyna – Głogów
II miejsce – Dziadulewicz Adrianna – Głogów

GRA MIESZANA – KATEGORIA OPEN:

I miejsce – Dziadulewicz Justyna/Masłowski Marcin – Głogów/Sława
II miejsce – Dziadulewicz Adrianna/Dziadulewicz Grzegorz – Głogów

GRA POJEDYNCZA MĘŻCZYZN – KATEGORIA +40:

I miejsce – Józwik Marek – Poznań
II miejsce – Dziadulewicz Grzegorz – Głogów
III miejsce – Kliber Marcin – Leszno
III miejsce – Rogacki Artur – Poznań

GRA PODWÓJNA MĘŻCZYZN – KATEGORIA +40:

I miejsce – Rogacki Artur/Zakrzewski Wojciech – Poznań
II miejsce – Wróbel Bartosz/Arendarczyk Rafał – Góra
III miejsce – Rakowicz Mariusz/Mikołajczak Maciej – Leszno
III miejsce – Wlazło Tomasz/Sawczak Tomasz – Głogów

GRA POJEDYNCZA KOBIET – KATEGORIA +40

I miejsce – Mońko Bogusława – Głogów

GRA MIESZANA – KATEGORIA +40:

I miejsce – Mońko Bogusława/Wróbel Bartosz – Głogów/Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*