Pies pogryzł dziecko. Właściciel owczarka z zarzutami

280
Fot. LA/pixabay

Właściciel psa, który pogryzł sześcioletniego chłopca w Dubinie (powiat rawicki), usłyszał zarzut nieumyślnego narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia. Chłopczyk ma poważne obrażenia twarzy i szyi. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj.

Owczarek niemiecki znajdował się na terenie wspólnej posesji należącej do właściciela psa i rodziców chłopca. Pies został wypuszczony z kojca, ale nadal znajdował się na wybiegu oddzielonym od pozostałej części podwórza. To ogrodzenie udało mu się przegryźć – mówi st. asp. Beata Jarczewska z policji w Rawiczu.

Służby ratunkowe zaalarmowała sąsiadka, która była jedynym świadkiem sytuacji. Pierwszej pomocy udzielił dziecku policjant, który przyjechał do zdarzenia. Następnie dziecko zostało przetransportowane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie od razu trafiło na stół operacyjny.

Miało liczne, rozległe rany szarpane głowy i szyi. Po długim zabiegu zostały zszyte rany i opanowane krwawienie. Chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii dla dzieci. Jego stan obecnie jest ciężki – mówi Krzysztof Grala, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci szpitala w Ostrowie.

Śledczy postawili już zarzuty właścicielowi psa. Będzie odpowiadać przed sądem za bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia. (LA)

O losach chłopca poinformujemy na łamach następnego wydania Panoramy Leszczyńskiej już w najbliższy czwartek

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*