Pies wywąchał narkotyki w kanapie

Pies z kościańskiej komendy znalazł w tapczanie mężczyzny 350 gramów narkotyków. Fot. Policja

Policja z Leszna zatrzymała 33-latka spod Góry, który stanie przed sądem pod zarzutem posiadania znacznych ilości narkotyków. 350 gramów różnych środków znalazł w jego domu pies. Środki odurzające ukryte były w tapczanie.

Sprawę 33-latka prowadzili kryminalni z Leszna. Nie zdradzają, w jaki sposób wpadli na trop mieszkańca powiatu górowskiego. W kooperacji z mundurowymi z Kościana wybrali się na przeszukanie z psem z tamtejszej komendy. To czworonożny specjalista do wykrywania narkotyków. W mieszkaniu 33-letniego mieszkańca jednej z wsi pod Górą w pewnym momencie pies służbowy wskazał trop.

Dobry nos i duża ilość

To, co policyjny pies odkrył domu pod Górą, nie jest drobnym łupem. Chodzi bowiem aż o 350 gramów różnego rodzaju narkotyków. Tak skutecznego psa leszczyńscy kryminalni ,,wypożyczyli’’ do akcji z komendy w Kościanie. Czworonóg nie miał wątpliwości i szybko wskazał miejsce ich ukrycia.

Był to tapczan stojący w jednym z pokoi. Policjanci znaleźli ukryte w nim blisko 350 gramów środków odurzających i psychotropowych w postaci amfetaminy i i marihuany – mówi Monika Żymełka, oficer prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Areszt i wysokie zagrożenie

33-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Głogowie i na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*