Pieszy potrącony na pasach

20-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego potrącił 64-latka na pasach. Fot. Michał Wiśniewski
20-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego potrącił 64-latka na pasach. Fot. Michał Wiśniewski

Wieczorem, 19 grudnia w Lesznie na ul. Bolesława Chrobrego doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna został uderzony przez kierującego audi i spadł tuż przed maskę auta jadącego z przeciwka. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie.

Wypadek miał miejsce po zmroku, przed godziną 18.00 na ul. Bolesława Chrobrego w rejonie skrzyżowania z Wróblewskiego. Wiadomo, że całe zdarzenie widziało kilka osób, policja już je przesłuchała

– Poszkodowany jest 64-letni mężczyzna, który został potrącony przez samochód, gdy był na przejściu dla pieszych – mówi Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Urazy 64-latka są bardzo poważne i realnie zagrażają jego życiu. Nieoficjalnie wiadomo, że to między innymi ciężki uraz głowy. Przebieg wypadku finalnie ustali śledztwo, ale wstępnie wiadomo, że jadące od Niepodległości audi potrąciło pieszego, który uderzony spadł wprost pod koła jadącego z przeciwka renault talisman. Przed tym autem ranny miał uderzyć głową w asfalt. Nastąpiło bardzo obfite krwawienie i już na miejscu prowadzono reanimację. Policja zatrzymała prawo jazdy 20-letniemu kierowcy audi.

Chrobrego została zamknięta na blisko dwie godziny. Ślady na miejscu zabezpieczyła policja, a krew z drogi musiała usuwać straż pożarna. W szpitalu w Lesznie lekarze walczą o życie potrąconego.

Tego samego dnia, po godz. 19.00 doszło do kolejnego wypadku. Na DK12 zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została ranna.

Michał Wiśniewski