Pijany bezdomny groził bombą

Służby postawił na nogi alarm bombowy na dworcu PKP w Lesznie. Sprawca miał promil alkoholu w organiźmie. Fot. Michał Wiśniewski

Służby w Lesznie kolejny raz poderwała na nogi wiadomość o alarmie bombowym. Tym razem dotyczył dworca kolejowego. Szybko ustalono i zatrzymano sprawcę zgłoszenia.

Służby odebrały zgłoszenie przed 3.00 w nocy z środy na czwartek. Ktoś informował o ładunku bombowym umieszczonym na leszczyńskim dworcu kolejowym. Na miejsce skierowano strażaków i policjantów. Na dworcu nie było podróżnych. Nie wstrzymano też ruchu składów. Po przeszukaniu nie znaleziono żadnego ładunku na dworcu i w jego sąsiedztwie.

Dość szybko jednak policjantom udało się ustalić sprawcę alarmu. Został zatrzymany jeszcze w nocy w centrum Leszna.

– Chwilę przed alarmem pracownik ochrony dworca wyprosił bezdomnego, który palił papierosa. Został on zatrzymany na terenie Leszna przez funkcjonariuszy i okazał się sprawcą tego fałszywego alarmu – mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Zatrzymany mężczyzna to 56-letni bezdomny. Był pijany. Badanie wykazało ponad promil w jego organizmie. Usłyszał już zarzut i objęty został dozorem policyjnym.

Śledczy nie wiążą tego zdarzenia z serią alarmów bombowych, które dotyczyły w ostatnich dniach szkół w Lesznie. Codziennie, aż do dziś nocą i rankiem policja pilnowała placówek maturalnych, a mimo to mailowe alarmy każdego dnia mobilizowały służby.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*