Pijany nauczyciel za kółkiem

Czy nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4 zostanie zawieszony? Trzy tygodnie temu został zatrzymany przez policję, gdy prowadząc samochód miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Magistrat skierował sprawę do komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim.

Dyżurny leszczyńskiej Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o zatrzymaniu przez mężczyznę nietrzeźwego kierowcy na ul. Szybowników w Lesznie.

– Było to tzw. obywatelskie zatrzymanie. Jak wynikało z relacji świadka, kierowca forda wymusił pierwszeństwo jazdy. Włączając się do ruchu ze sklepowego parkingu, zmusił jadącego główną drogą kierowcę do hamowania. Uwagę świadka zwrócił sposób jazdy forda – kierowca na prostym odcinku drogi wyraźnie nie mógł utrzymać toru jazdy. Na ul. Szybowników zajechał mu drogę i zatrzymał forda. Zza kierownicy wysiadł kompletnie pijany mężczyzna – relacjonuje Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji.

Policjanci przebadali kierowcę – miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. 36-letni mieszkaniec powiatu górowskiego stracił prawo jazdy. Grozi mu do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wkrótce okazało się, że kierowcą na podwójnym gazie jest nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4 w Lesznie. O sprawie zrobiło się w podstawówce głośno, dyskutowano o tym podczas rady pedagogicznej, potwierdził to nam jeden z rodziców uczniów tej placówki.
ram

Cały artykuł w 48. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*