Piłkarze z Leszna tym razem gościli w Jarocinie

Trzeci mecz sparingowy rozegrali piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno. Tak dobrze jak z rezerwami Zagłębia Lubin już nie było. Tym razem gościli w Jarocinie, gdzie zagrali z wyżej notowanym Jarotą.

Od początku spotkania przewagę posiadali gospodarze. Udokumentowali ją w 25 i 27 minucie spotkania, kiedy dwa razy bramkarza Polonistów pokonał Bartoszak.Gospodarze mieli kolejne okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać i po 45 minutach było (2:0) dla III-ligowca.

Po przerwie nieco odważniej zagrali goście, którzy zdobyli bramkę kontaktową po stałym fragmencie gry (trafił Łukasz Bugzel). Działo się to w 60 minucie spotkania.W końcówce meczu Jarota przypieczętował zwycięstwo. Najpierw wykorzystał błąd goalkipera Polonistów (bramka Smołagi), a czwartą bramkę dla jedenastki z Jarocina zdobył zawodnik testowany. W ten sposób towarzyska gra, która odbyła się na sztucznej murawie w Jarocinie zakończyła się triumfem miejscowych 4:1.

Przypomnijmy, że wcześniej Stainer Polonia uległa II-ligowym rezerwom Lecha Poznań 2:0, a przed tygodniem zremisowała w Lubinie z rezerwami III-ligowego Zagłębia 2:2. (andre/fot.andre).