PL 18 odpiera zarzuty Koalicji Obywatelskiej

Kampania wyborcza w Lesznie rozkręca się na dobre. A rozpoczęło się od briefingu prasowego Koalicji Obywatelskiej, która zaprezentowała kolejny dział swojego programu wyborczego zatytułowany “Przyzwoite miasto”, w którym oczekuje miasta transparentnego i przejrzystych reguł. Kandydaci na radnych zapewniają, że członkowie ugrupowań wchodzących w skład KO i osoby ubiegające się o mandat z ramienia koalicji nie mogą liczyć na intratne posady w spółkach miejskich i instytucjach samorządowych.

Chcemy, aby Leszno było transparentne, a w samorządzie zatrudniano najlepszych pracowników, a nie najlepszych przyjaciół prezydenta. Chcemy sprawić, aby praca dla miasta i mieszkańców była wyróżnieniem i aby stała się elementem transparentnościmówi Grzegorz Rusiecki, kandydat na prezydenta Leszna z ramienia Koalicji Obywatelskiej. – Niestety w minionej kadencji mieliśmy liczne przykłady tego, że tak po prostu nie jest. Zamierzamy to zmienić i sprawić, aby praca dla miasta i z mieszkańcami stała się wyróżnieniem i pewnym elementem transparentności.

W ocenie kandydatów KO niejednokrotnie na wysokie stanowiska delegowane były osoby niekompetentne i bez niezbędnego doświadczenia

Będziemy promować awans wewnętrzny. Uważamy, że najlepsi specjaliści pracują wewnątrz jednostek,  pracują tam po 10-15 lat i dlatego należy otworzyć im drogę awansu zawodowego. Urzędnicy nie startują w konkursach na wyższe stanowiska, bo mają przekonanie, że to zostanie źle odebrane. My będziemy ich wspierać, ponieważ uważamy, że  drogą awansu na stanowiska prezesów spółek są ich pracownicy – dodaje Tomasz Mikołajczak, kandydat na radnego i przewodniczący Nowoczesnej w Lesznie.

Jeśli spojrzymy na listę kandydatów na radnych z ramienia PL 18 wspierającego  prezydenta Łukasza Borowiaka,  to zauważymy, że wielu z nich bardzo dobrze funkcjonuje w samorządzie, spółkach miejskich czy na stanowiskach urzędniczych – mówi Grzegorz Rusiecki.

G. Rusiecki zapowiedział, że po wygranych wyborach nie będzie rewolucji w samorządzie. A wszyscy którzy dobrze wykonują swoją pracę, nie muszą obawiać się o swoją zawodową przyszłość.

W odpowiedzi na konferencję Koalicji Obywatelskiej prezydent Łukasz Borowiak zapowiadał: Kto mieczem wojuje, ten od miecza… będę komunikował o “rodzinnym klanie” w strukturach samorządowych miasta Leszna. Prezydent wskazał na swojego konkurenta-Grzegorza Rusieckiego.

Jednak w oświadczeniu wydanym przez KWW PL18 przedstawiono tylko wyjaśnienia dotyczące polityki kadrowej w samorządzie.

“Kampania wyborcza ma swoje prawa. Nigdy jednak nie powinna przekraczać granicy przyzwoitości. Zwłaszcza, gdy na sztandarach wypisane są szczytne hasła o odpowiedzialności, rozsądku, uczciwości. Niestety, w kampanii Pana Grzegorza Rusieckiego i jego kolegów z Koalicji Obywatelskiej na próżno szukać tych przymiotów. Są za to niewybredne ataki na Prezydenta Miasta Leszna i jego współpracowników. Tym bardziej nieuczciwe i nieodpowiedzialne, że nie mające nic wspólnego z faktami” – czytamy.

PL 18 dodaje, że procedury naboru na wolne stanowiska urzędnicze odbywają się w oparciu o te same reguły, które obowiązywały w poprzedniej kadencji zaś pracownicy zatrudniani są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zwracają uwagę, że ogłoszenia o naborach wyniki konkursów podawane są do publicznej wiadomości.

“W kadencji 2014-2018 dokonując tzw. „awansów wewnętrznych” Prezydent Łukasz Borowiak powierzył różne stanowiska kierownicze doświadczonym pracownikom urzędu. Osoby te były zatrudnione jeszcze przez poprzedniego Prezydenta Miasta Leszna. Takie podejście do polityki kadrowej jasno pokazuje, że dla Prezydenta Borowiaka liczą się kompetencje – czytamy dalej.

Do oświadczenia dołączono listę zmian kadrowych w urzędzie miasta w ostatnich czterech latach. W finiszującej kadencji samorządu, doszło do trzydziestu zmian na stanowiskach kierowniczych. Dwadzieścia dwie zmiany odbyły się w ramach „awansów wewnętrznych”, sześć z nich jest efektem konkursów, a dwie przeniesieniem z innej jednostki. ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*