Plac zabaw wart ćwierć miliona stanie w Sarnowie

Już wkrótce plac zabaw pełen atrakcji ufundowany przez firmę kosmetyczną powstanie na stadionie Leśnym. Fot. Nivea - Podwórko Talentów

Mieszkańcy Sarnowy wzięli udział w projekcie pod nazwą „NIVEA – Podwórko Talentów“. Nagrany przez nich teledysk znalazł sie wśród pięciu nagrodzonych przez komisję konkursową.

– Pielęgnując wartościowe i wspólne spędzanie czasu, marka zachęca do zabawy dzieci i rodziców, szkoły, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe zarówno z mniejszych, jak i większych miejscowości. W ten sposób NIVEA jest blisko polskich rodzin nie tylko dzięki swoim produktom, ale także dzięki pielęgnowaniu talentów dzieci – napisali organizatorzy akcji zachęcając do udziału.

Z tej okazji postanowili skorzystać mieszkańcy Sarnowy, pod przewodnictwem Anny Andrzejewskiej, szefowej rady osiedla i dyrektor Niepublicznego Przedszkola Sarenka w Sarnowie. Powstał plan, aby zmontować krótki teledysk opowiadający o przygodzie kilku małych podróżników po świecie bajek wraz z Panem Kleksem. W rolę profesora wcieliła się sama dyrektor! Pomogli też przyjaciele: Wojciech Turek (kamerzysta), Sebastian Frąckowiak (muzyka), dzieci z przedszkola Sarenka oraz inni. Nagrania trwały kilka dni i były realizowane m.in. w Rawiczu, Sarnowie, Wolsztynie i Tłokach. Opłacało się – projekt mieszkańców Sarnowy wygrał i wkrótce powstanie tam nowoczesny i atrakcyjny plac zabaw wart 250 tysięcy złotych.

Plac zabaw będzie składał się z 3 części: sportowej (kubik wspinaczka, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, gra twister, gra skok w dal, gra kapsle, trampolina), naukowej (planetarium, rowerek, piaskownica naukowa oraz zegar słoneczny), artystycznej (tablice muzyczne z bębnami, teatrzyk).

Jako lokalizację nowego placu wybrano stadion Leśny. Dzięki budowie tego obiektu, zwiększy się atrakcyjność terenu, który często wykorzystywany jest podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak na przykład organizacja Dni Sarnowy.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*