Planowana wygrana Tęczy w Jeleniej Górze

Koszykarki Tęczy Leszno zgodnie z planem wywalczyły dwa duże punkty na parkiecie z Jeleniej Górze. Wygrana z Karkonoszami nie była jednak wielką sztuką. To bezsprzecznie najsłabsza drużyna I ligi.

Jeleniogórzanki nie wygrały dotąd ani jednego meczu. Większość przegrywały wysoko. Tak było i tym razem. Sprawę zwycięstwa Tęcza załatwiła w zasadzie już do przerwy, kiedy prowadziła bardzo wysoko (21:58). Po 30 minutach na koncie naszych pań było już 87 punktów i zanosiło się na ,,setkę”. Tej jednak nie było, bo trener Jankowiak dał pograć rezerwowym, a licznik zdobyczy w ataku jak zaczarowany zatrzymał się na 97 punktach.

Przez ostatnie 5 minut tego meczu Tęcza nie zdobyła punktów. Ostatnie zdobyła Raczyńska, gdy na tablicy wyników było (37:97). Potem 7 punktów z rzędu zdobyły gospodynie i wszystko zakończyło się i tak rekordową wygraną ekipy z Wielkopolski (44:97).

Karkonosze Jelenia Góra – Tęcza Leszno 44:97 (6:28, 15:30, 8:29, 15:10)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 25 (3×3), Budeń 15 (1×3), Franckowiak 11 (2×3), Łakoma 10 (10 zb), Bułhak 10 (1×3), Hołtyn 9, Raczyńska 7 (1×3), Pawlukiewicz 6, Brambor 4, Walkowiak 0. (andre/fot.archiwum).