Play-off zagrożony. Wygrana z Łowiczem obowiązkiem

Trzy porażki z rzędu to już chyba za dużo. Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno muszą tę złą serię przerwać, bo za chwilę może ich zabraknąć w play-off. Najbliższy, sobotni rywal – Syntex Księżak jest jak najbardziej do przejścia.

O tym, że wygrana przyjdzie łatwo nie ma co myśleć. Zespół musi pokazać charakter, którego zabrakło przed tygodniem w starciu z SKK Siedlce. Porażka leszczynian była jedną z największych niespodzianek tego sezonu w I lidze.

Zespół doskonale zdaje sobie sprawę, że balansuje już na krawędzi play-off. Kolejna porażka może zepchnąć drużynę nawet na 9 miejsce. Walka o czołową ósemkę nabiera rumieńców, dochodzi do wielu niespodzianek i trudno tak naprawdę przewidzieć kto w tej ósemce się znajdzie, a kogo tam zabraknie.

Jamalex Polonia ma z drużyną z Łowicza rachunki do wyrównania. W I rundzie poległa nadspodziewanie wysoko z beniaminkiem 97:80.

Ostatnio najbliższy rywal naszego zespołu rozbił w meczu na ,,szczycie” dolnych rejonów tabeli SKK Siedlce 103:84.

Zespół z ziemi łódzkiej ma kilku wartościowych i doświadczonych graczy. Numer jeden, to bez wątpienia Marcin Salamonik, ale są też: Arkadiusz Kobus, Jan Grzeliński, Mikołaj Stopierzyński i Łukasz Ratajczak.

Leszczynianie muszą wyjść na parkiet maksymalnie skoncentrowani. Jeśli tego zabraknie mogą być kolejne kłopoty. Początek sobotniego starcia w Trapezie o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*