Poczuj się bezpiecznie i odbierz „Pakiet życia”

Fot. gostyn.policja.gov.pl

Kilka lat temu Stowarzyszenie „Ja też pomagam” realizowało program pod nazwą „Pudełko życia”. Od kwietnia br. gostyńscy policjanci prowadzą podobny profilaktyczny program „Pakiet życia”, skierowany do osób starszych i wymagających wsparcia. Został on wzbogacony o informacje dotyczące przestępczości senioralnej oraz element odblaskowy.

„Pakiet życia” to pudełko z zawartością dwóch naklejek z logo programu, kartą informacyjną oraz ulotką z informacjami o zagrożeniach. W karcie informacyjnej, którą senior powinien wypełnić, znajduje się miejsce na informacje o chorobach, przyjmowanych lekach, danych kontaktowych do najbliższej rodziny, a także informacje o osobach, którym można powierzyć klucze do mieszkania czy też opiekę nad zwierzęciem na wypadek gdyby senior musiał zostać hospitalizowany. W karcie zamieszone zostały także informacje o lokalnych instytucjach pomocowych. Natomiast na ulotce są dane kontaktowe do dzielnicowego oraz porady jak nie dać się oszukać – wyjaśnia asp. Monika Curyk, zastępca rzecznika KPP w Gostyniu.

Jedną z naklejek należy nakleić na drzwiach wejściowych od wewnątrz domu, tak aby służby już po wejściu wiedziały, że senior korzysta z programu. Kolejna naklejka, która znajduje się w pudełku powinna znaleźć się w miejscu, w którym senior przechowuje pudełko „Pakiet życia” – może to być szafka lub lodówka.

Zanim pudełko zostanie umieszczone we właściwym miejscu należy wypełnić kartę informacyjną. W razie potrzeby dzielnicowy pomoże ją wypełnić. Następnie do pudełka włożyć tę kartę oraz przyjmowane aktualnie leki. Pierwsze pudełka trafiły już do seniorów, nadal można je otrzymać od dzielnicowego sierż. Marka Balczyńskiego oraz w profilaktyce naszej komendy – mówi asp. Monika Curyk

„Pakiet życia” przeznaczony jest dla seniorów 60+ oraz osób wymagających wsparcia zamieszkujących na terenie dzielnicy nr 4 w Gostyniu. W najbliższym czasie planowane jest rozszerzenie programu na teren całego powiatu.

Cały artykuł jest również dostępny w 16 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

[ult_dualbutton btn_hover_style=”Style 2″ btn_border_style=”solid” btn_color_border=”#eaeaea” btn_border_size=”1″ button1_text=”NEXTO” icon_link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2F29PKYcq|||” btn1_bghovercolor=”#dd6868″ button2_text=”EGAZETY” btn_icon_link=”url:http%3A%2F%2Fbit.ly%2F2a3mITH|||” btn2_bghovercolor=”#dd3333″ divider_text=”lub” divider_bg_color=”#dd3333″ title_font_size=”desktop:18px;” btn1_heading_style=”font-weight:bold;” btn2_heading_style=”font-weight:bold;”]

Autor artykułu: nat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*