Podrażnione Jamalex Polonia i Sokół zagrają w Trapezie

Obie drużyny zeszły ostatnio z parkietu pokonane. Obie są podrażnione i w sobotę będą szukać wygranej. Jamalex Polonia 1912 Leszno podejmie Ralwplug Sokoła Łańcut.

Nasz zespół przegrywa ostatnio na wyjazdach. W meczu w Krakowie zabrakło sił. Krótka ławka (brak Tomasza Ochońko i Adriana Mroczka Truskowskiego) dała o sobie znać w IV kwarcie, przegranej w kretesem. Wynik ostatnich 10 minut rzutował na wysoką porażkę 95:75.

Powodów do zadowolenia nie mają ostatnio w Łańcucie. Zespół wygrywał mecz za meczem, ale ostatnio się zaciął i przegrał dwa spotkania z rzędu. Najpierw u siebie niespodziewanie z ENEĄ Astorią Bydgoszcz, a przed niespełna tygodniem we Wrocławiu z rewelacyjnym – WKK.

Tak jedni, jak i drudzy zrobią wszystko, by w sobotę schodzić z parkietu z podniesioną głową. Sokół już udowodnił w tym sezonie, że będzie się liczył w walce o czołowe miejsca. To doświadczona drużyna posiadająca w swoich szeregach takich graczy jak: Filip Małgorzaciak, Maciej Klima, Rafał Kulikowski, Kamil Zywert, Wiktor Sewioł czy Dawid Zaguła. W Łańcucie czekają też na przebudzenie Jakuba Fiszera, który przyszedł przed tymi rozgrywkami z Poznania.

Bez wątpienia leszczynian w okrojonym składzie czeka bardzo trudny test. Wierzymy jednak, że drużyna trenera Łukasza Grudniewskiego wyjdzie z niego obronną ręką i obroni twierdzę Trapez. Początek sobotniego meczu o godzinie 18.00. Zawodnicy liczą na gorący doping, który poprowadzi zespół do ósmej wygranej w sezonie. (andre/fot.archiwum).