Podumowanie roku 2016 w Śmiglu

W Sali Centrum Kultury w Śmiglu 27.01.2017 roku odbyło się spotkanie noworoczne, podczas którego burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak dokonała podsumowania 2016 roku. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego, prezesi, kierownicy i dyrektorzy podległych gminie Śmigiel jednostek, przedstawiciele jednostek pomocniczych oraz organizacji społecznych, przedsiębiorcy i pracownicy Urzędu Miejskiego.

W trakcie spotkania wyświetlony został film obrazujący dokonane inwestycje w 2016 roku na terenie gminy Śmigiel. Ponadto burmistrz Śmigla wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej złożyli życzenia noworoczne i podnieśli ze wszystkimi gośćmi toast.

Uroczystość była także okazją do wręczenia statuetek za działalność w 2016 roku, a także do podsumowania świątecznego konkursu – dekorowanie domu.

Statuetki w poszczególnych kategoriach otrzymali:
„Innowacyjne przedsięwzięcie 2016 roku” – ALVO Integra Centrum – pierwsza w Polsce szkoleniowa sala operacyjna,
„Inicjatywa roku 2016” – AKADEMIA TWÓRCZEJ AKTYWNOŚCI SENIORA,
„Aktywna firma wspierająca działania lokalne” – ALLSOUND Alla i Mirosław Tomaszewscy,
„Wolontariusz roku 2016” – GRUPA MOTOCYKLOWA WIND WOLVES.

Podsumowanie konkursu świątecznego:
– Wyróżnienia w konkursie świątecznym otrzymali:
Łukasz Maćkowiak (Śmigiel), Marzena Apolinarska (Śmigiel) i Jan Frąckowiak (Bronikowo).
– 3 miejsce – Julia Szlafka (Żegrówko) – otrzymała bon o wartości 300 zł ufundowany przez Zakład Wodociągowo Kanalizacyjny w Śmiglu.
– 2 miejsce – Państwo Pieśniak (Śmigiel) otrzymali bon o wartości 400 zł ufundowany przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu.
– 1 miejsce – Krystian Samoląg (Stare Bojanowo) – otrzymała bon o wartości 500 zł ufundowany przez Burmistrza Śmigla.

Ponadto wyróżnienie specjalne otrzymał Edmund Bentke, który przez całe życie jest zaangażowany społecznie na rzecz wspierania sportu na terenie gminy Śmigiel.

W przygotowaniu uroczystego spotkania pomogli niezawodni wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie z opiekunem Ewą Wieczorek.

Spotkanie zostało zakończone występem kabaretu OT.TO i podziękowaniami burmistrz Małgorzaty Adamczak wszystkim gościom za zaangażowanie i podejmowaną współpracę.

Załączam link do filmu – podsumowanie roku 2016:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*