Podziękował strażnikom za uratowanie nastolatki

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak gratulował strażnikom opanowania i wzorowej postawy. Fot. leszno.pl
Prezydent Leszna Łukasz Borowiak gratulował strażnikom opanowania i wzorowej postawy. Fot. leszno.pl

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak podziękował strażnikom miejskim, którzy uratowali nastolatkę chcącą popełnić samobójstwo. Przypomnijmy, że do dramatycznych scen doszło w sobotę, 19 października na dachu dawnych leszczyńskich młynów.

Straż miejska otrzymała zgłoszenie o osobie przebywającej na dachu dawnych młynów. Strażnicy Rafał Pędziwiatr i Jakub Klimpel zobaczyli, że na skraju dachu znajduje się roztrzęsiona i zapłakana dziewczynka.

– Rozmowy z nią podjął się Rafał Pędziwiatr. Podczas negocjacji drugi ze strażników dyskretnie wezwał policję. Po kilkunastu minutach rozmowy udało się odwieść dziewczynkę od popełnienia samobójstwa. Wspólnie ze strażnikami zeszła z dachu. Nieletnia nie wymagała pomocy medycznej. Nie prosili o nią także jej rodzice, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia i odebrali dziecko – czytamy w komunikacie leszczyńskiego urzędu.

Prezydent Łukasz Borowiak gratulował strażnikom miejskim opanowania i wzorowej postawy.

– Myślę, że jestem dobrze przygotowany, bo skończyłem studia w zakresie pedagogiki, a także bezpieczeństwa, gdzie jednym z przedmiotów były negocjacje – przyznał st. insp. Rafał Pędziwiatr. – Poza tym na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą. Obserwuję ich, staram się poznać i zrozumieć, aby dotrzeć ze swoim przekazem. Ale nie ukrywam, że sytuacja była nader delikatna i niebezpieczna, a więc i bardzo stresująca.

– To była lekcja, którą zapamiętam do końca życia – dodał aplikant Jakub Klimpel, który w Straży Miejskiej Leszna pracuje od czerwca br.

Anna Maćkowiak