Pogoń Śmigiel z niespodzianką kolejki

Piłkarze Pogoni Śmigiel sprawili największą niespodziankę w 14 kolejce spotkań piłkarskiej Ligi Międzyokręgowej, grupa II. Śmigielska jedenastka odprawiła z kwitkiem lidera z Lwówka.

Pogoń dotąd z trudem gromadziła punkty i na pewno nie była faworytem spotkania z imienniczką z Lwówka. Tymczasem już w 5 minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Pawła Bajserta. Taki wynik utrzymywał się niemal do końca. W doliczonym czasie gry kropkę nad ,,i” postawił Dominik Kubiak i trzy punkty zostały w Śmiglu.

Ostre strzelanie urządził sobie PKS Racot, który rozbił Orlę Jutrosin aż 8:0. Do przerwy trafiali: dwa razy Maciej Czarnecki i raz Tomasz Bajsztok. Po przerwie dzieła zniszczenia dokonali: Tomasz Gertig, Patryk Łakomy, Mateusz Kujawa i Piotr Szczerbal. Ósma bramka padła po strzale samobójczym.

Kolejny raz zawiodła Rawia Rawag Rawicz, przegrywając w derbach u siebie z Koroną Piaski 1:4. Dla zwycięskiej drużyny trafiali: Paweł Wasielewski, Narcyz Gendera, Tobiasz Szymczak oraz po strzale samobójczym Artur Gil. Honorową bramkę dla Rawii przy prowadzeniu gości 3:0 zdobył Patryk Biegała.

Pewnie, 2:0 w Stęszewie wygrał zespół Kani Gostyń po strzałach Błażeja Danielczaka oraz Rafała Karolczaka. Dobrze spisuje się w lidze Promień Krzywiń, który pewnie 3:1 pokonał inną naszą drużynę – Juna Trans Stare Oborzyska.

Płomień Przyprostynia – Orkan Chorzemin 3:1

W tabeli pomimo porażki prowadzi Pogoń Lwówek – 33 punkty, przed Wiarą Lecha Poznań – 30 i Płomieniem Przyprostynia – 27. Najwyżej sklasyfikowanymi naszymi drużynami są: Promień Krzywiń, który jest piąty – 25 punktów i PKS Racot, zajmujący siódme miejsce ze zdobyczą 23 ,,oczek”. (andre/fot.archiwum).