Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra będzie półfinałowym rywalem FOGO Unii Leszno w żużlowej PGE Ekstralidze. Drugą parę walczącą o finał stanowić będzie Betard Sparta Wrocław i Cash Broker Stal Gorzów.

Wygrana zespołu z Zielonej Góry we Wrocławiu spowodowała, że to ,,Myszka Miki” wygrała rundę zasadniczą. Nie zmieni tego już nawet ewentualne dodanie dwóch dużych punktów ekipie z Gorzowa za aferę dopingową Grigorija Łaguty. W jednym i drugim przypadku na pierwszym miejscu rundę zasadniczą na czele ukończy zespół z grodu Bachusa. Przy ewentualnej równej ilości dużych punktów (po 25) w małej tabelce najlepszy bilans i tak będzie miała drużyna Marka Cieślaka.

Jedyne zapytanie par play-off dotyczy tego kto pojedzie pierwszy mecz u siebie w drugim półfinale, w którym pojadą ekipy z Gorzowa i Wrocławia. Na tę chwilę pierwszy mecz półfinałowy między tymi zespołami odbędzie się w mieście nad Wartą. Sytuację mogą zmienić dwa dodatkowe punkty za pojedynek Cash Broker Stali z ROW. W tej sytuacji Gorzowianie wskoczyliby na drugie miejsce i pierwszy półfinał odbyłby się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*