Ostatnio wygrali z jednym z faworytów ligi – Constractem Lubawa 2:1. Czy futsalowa drużyna z Leszna pójdzie za ciosem i w niedzielę w Trapezie ogra Politechnikę Gdańską?

Wydaje się, że leszczynianie frycowe w I lidze futsalu już zapłacili. Start do rozgrywek był niezwykle ciężki. Rozpoczęło się od dwóch wyjazdowych porażek. Sytuację poprawiło okazałe zwycięstwo nad Mieszkiem Gniezno 8:2. Jednak już wyjazd do Białegostoku nie był tak udany i przyszła trzecia porażka. Dopiero dwa ostatnie spotkania z mocnymi rywalami, ekipami z Zielonej Góry oraz Lubawy pokazały, że w tej lidze można ugrać coś więcej, niż tylko walka o spokojny ligowy byt. Mamy nadzieję, że teraz zespół nabiera rozpędu.

W niedzielę do Trapezu zawita Politechnika Gdańska, której się zupełnie nie wiedzie. W dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyła zaledwie punkt i zajmuje przedostatnie miejsce na zapleczu ekstraklasy. Słabo też wygląda bilans bramkowy zespołu, który wynosi 8-38. Patrząc na suche liczby to przedostatni wynik w rozgrywkach, jeśli chodzi o atak i najgorszy, jeśli mamy na uwadze obronę. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że ekipa znad morza mocno odmłodziła drużynę. To musiało za sobą pociągnąć konsekwencje w postaci gorszych wyników. Wydaje się, że na tę chwilę Gdańszczanie walczyć będą jedynie o utrzymanie. Lekceważyć przeciwnika jednak nie wypada, bo sport już niejednokrotnie nas zaskakiwał, a faworyt na papierze przegrywał.

W każdym razie liczymy na ciekawe widowisko sportowe i mamy nadzieję, że mecz z Politechniką zakończy się sukcesem GI Malepszy Futsal Leszno. Początek spotkania o godzinie 17.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*