Pokazali swoje projekty, które powstały dzięki funduszom europejskim

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wieżę odwiedziła m.in. młodzież z SP 1 w Górze wraz z nauczycielką. Fot. Anna Machowska

Gmina wzięła udział w największym w Polsce wydarzeniu promującym fundusze europejskie – Dniach Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Podczas nich beneficjenci środków unijnych prezentowali zainteresowanym swoje projekty.

Z tej okazji jednego dnia zwiedzić można było otwarty niedawno Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze, a kolejnego – odnowioną Wieżę Głogowską. Obie inwestycje powstały dzięki dużemu unijnemu dofinansowaniu.

– Na brak gości nie narzekamy. Młodsi i starsi korzystają z okazji, aby zobaczyć miasto z tego wyjątkowego punktu widokowego – mówił Arkadiusz Gortych z górowskiego magistratu, który oprowadzał gości po wieży.

Dodajmy, że wieża przez wiele lat była nieczynna ze względu na zły stan techniczny. Gminie udało się jednak pozyskać dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na jej rewitalizację. Inwestycja kosztowała ponad 485 tys. zł, z czego ponad 221 tys. zł stanowiło unijne dofinansowanie.

Z kolei Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze powstał w byłym internacie. Gmina otrzymała obiekt nieodpłatnie od powiatu. Przebudowa kosztowała samorząd ponad 1,2 mln zł, a unijne dofinansowanie – też pochodzące z RPOWD – w tym wypadku wyniosło blisko 650 tys. zł.

Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*