Pokaźny worek medali kręglarskiej młodzieży

To był udany długi, kręglarski weekend w Gostyniu. W mistrzostwach Polski juniorów młodszych pokaźny worek medali wywalczyli reprezentanci Polonii 1912 Leszno.

Złoto drużynowo zdobył żeński zespół leszczyńskiego klubu, startujący w składzie Nicoletta Dudziak, Angelika Ciszewska, Anna Łochowicz i Julia Zalesińska. Wynik leszczynianek, to 2100 punktów. Srebro w tej konkurencji przypadło Wrzosowi Sieraków, z grającą tam gościnnie Aleksandrą Banaszak ze Startu Gostyń. Wicemistrzynie Polski zebrały 30 ,,kołków’ mniej. Z kolei kolejne pięć niej zdobyły zawodniczki KK Amiki Dziewiątki Wronki.

W ślady koleżanek poszedł też zespół juniorów młodszych w składzie: Mateusz Kraczewski, Jakub Imbierowicz, Filip Łochowicz i gościnnie Jakub Kuryło z Brzeska. Leszczyniaie zdystansowali drugi zespół z Wronek o 77 kręgli, zbierając łącznie 2219 punktów. Brąz przypadł Pilicy Tomaszów Mazowiecki.

Indywidualnie nie było mocnych na Nicolettę Dudziak, która dołożyła trzecie swoje złoto w parze z Angeliką Ciszewską. W parach złoto zdobyli też Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski. Jakby tego było mało Polonia wywalczyła jeszcze srebro w tandemach mieszanych za sprawą Angeliki Ciszewskiej i Filipa Łochowicza. Przy tak koncertowej postawie Polonia wygrała oczywiście prowadzoną klasyfikację klubową. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*